Uzdatnianie wody pitnej w domu
Dorosły człowiek każdego dnia powinien wypijać ok. 2-3 litry wody. Jest ona niezbędna, aby w organizmie zachodziły wszelkie procesy życiowe. Poza odpowiednią ilością wypijanej wody, powinniśmy także pamiętać, by organizmowi dostarczać wodę dobrej jakości. Niedopuszczalne są zanieczyszczenia bakteriami lub wirusami, gdyż zamiast pomóc, mogą zaszkodzić i spowodować poważne choroby. Z tego też względu woda, która doprowadzana jest do naszych kranów z sieci miejskiej poddawana jest ścisłym kontrolom jakościowym na obecność niepożądanych związków i w przypadku, gdy dochodzi do jej skażenia użytkownicy są informowani o zakazie spożywania. W przypadku korzystania z wody z sieci wodociągowej dodatkowe uzdatnianie wody pitnej pozawala poprawić jej smak, zwiększyć ilość minerałów oraz zmniejszyć ilość kamienia.
Czy uzdatnianie wody w domu jest konieczne?
Gdy woda pobierana jest z własnego źródła np. ze studni głębinowej, to właściciel ujęcia powinien czuwać nad jej jakością i bezpieczeństwem spożycia. Warto zatem przeprowadzać okresowe badania wody, aby mieć pewność, że ta, którą spożywamy nie zaszkodzi naszym bliskim. Bowiem często zdarza się, że woda pobierana z własnego ujęcia jest kiepskiej jakości. Jedynym rozwiązaniem tej sytuacji jest uzdatnianie wody w domu. W zależności od rodzaju zanieczyszczeń obecnych w wodzie na rynku dostępnych jest szereg urządzeń, które pomogą się z nimi uporać. Są to między innymi odżelaziacze wody, których zadaniem jest oczyszczenie jej ze związków żelaza i manganu, powodujących brunatny kolor wody oraz wszelkiego rodzaju filtry poprawiające smak i zapach. Uzdatnianie wody pitnej w domu jest procesem bardzo popularnym i przy doborze odpowiednich urządzeń nie powinno być kłopotliwe.

Filtr wody używany przez 8 miesięcy i nowy.
Sposoby na uzdatnianie wody pitnej
Użytkownicy mają do wyboru systemy montowane w szafce pod zlewem, szczególnie polecane gdy woda nadaje się do spożycia, a zależy nam wyłącznie na poprawieniu jej walorów smakowych. W przypadku gdy problem z czystością wody jest bardziej złożony, stosowane są zestawy urządzeń o większym gabarycie i wydajności, najczęściej montowane w piwnicy lub pomieszczeniach gospodarczych. Ważne jest aby zapewnić do nich swobodny dostęp, gdyż okresowo należy przeprowadzać czynności eksploatacyjne np. wymianę wkładów filtracyjnych.
Zmiękczacze i zmiękczanie wody
Innowacyjne zmiękczacze wody pozwalają szybko obniżyć zawartość kationów wapnia i magnezu oraz wzbogacić roztwór w jony sodu. Oferujemy filtry jonowymienne przeznaczone zarówno do wody zimnej, jak i gorącej – o temperaturze nawet 65 stopni. Niewielki zmiękczacz sprawdzi się w przypadku biur lub domów wielorodzinnych podłączonych do instalacji z twardą wodą. Zmiękczanie wody pozwala zredukować koszty ogrzewania, gdyż wysokie stężenie jonów Mg2+ i Ca2+ zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się kamienia w instalacji grzewczej. Oprócz tego nasze urządzenia to sposób na oszczędzenie na środkach piorących, ponieważ mycie w miękkiej wodzie nie wymaga stosowania dużych ilości detergentów.

Przykładowy zestaw montowany w mieszkaniu w bloku.

Przykładowy zestaw montowany w domu.
Chcesz zamontować filtr wody?
Zadzwoń
Najczęściej zadawane pytania
-
Czy mogę zamontować filtr wody mieszkając w bloku?
Mieszkając w bloku można założyć stały filtr wody. Pozwala on na oszczędność miejsca i dodatkową estetyka poprzez wyeliminowanie dodatkowych filtratorów wody w postaci dzbanków lub montowanych bezpośrednio na kranach. Nie potrzebujemy w tym celu dodatkowych pomieszczeć do wydzielenia.
-
Jaki filtr wody wybrać?
Dobór instalacji filtrującej oraz zmiękczającej wody zależy od tego jaki budżet posiadamy oraz jakie ma pełnić funkcję. Możemy wybrać prostą instalację skupiającą się jedynie na filtracji wody do bloku oraz bardziej złożoną do domu jednorodzinnego, bliźniaka lub szeregówki pozwalajacego dodatkow na odkamienianie oraz mineralizowanie wody.
-
Jaki jest koszt instalacji?
Koszt montażu jest uzależniony od rodzaju planowanej instalacji. Najprostrze instalacje do mieszkań w bloku kształtują się w cenie około 1000 zł razem z montażem. Bardziej złożone instalacje w domów jednorodzinnych w zależności od koniecznych przeróbek instalacji wodnej oraz zastosowanych oczyszczaczy, mineralizatorów i zmiękczaczy to koszt pomiędzy 1000 a 5000 zł.
-
Czy oferta dotyczy również przeróbek hydraulicznych?
W ramach realizacji usługi wykonujemy wszystkie potrzebne przeóbki hydrauliczne niezbędne do podłączenia i uruchomienia całej instalacji.